•  

  Gorlicki Klub Sportów Walki

  Gorlice, Michalusa 4 (GCK)

 •  

   (+48) 727 956 727

  sportywalkigorlice@gmail.com

 •  

  17.00 - 21.00

  Poniedzek - Piątek

Trening personalny polega na indywidualnej pracy ćwiczącego z trenerem dzięki czemu jest najszybszą i najefektywniejszą formą szkolenia oraz realizacji postawionych celów. Polega przede wszystkim na indywidualnym podejściu do ćwiczącego i jest ściśle dostosowany do jego możliwości motorycznych,  poziomu zaawansowania i stanu zdrowia. Dzięki temu możliwa jest ocena i jak najszybsze wyeliminowanie błędów i braków technicznych.

Treningi personalne mogą odbywać  się w formie kompleksowej nauki sportów walki lub pod ogólnym pojęciem treningu funkcjonalnego.

Nasze doświadczenie  pozwala nam na dostosowanie się do indywidualnych  potrzeb klientów. Wielu ćwiczących nie dysponuje niezbędną wiedzą, aby samemu przeprowadzić poprawny i skuteczny trening siłowy.

 

Największe plusy treningu indywidualnego to:

- radość z szybko uzyskanych rezultatów,

- poprawa wydolności, kondycji, gibkości, sprawności ruchowej,

- zwiększenie pewności siebie dzięki umiejętnościom samoobrony,

- przeprowadzenie treningu na tarczach bokserskich, tajskich tarczach PAO oraz tarczach do kopnięć,

- wspólny wysiłek na bieżni, boisku i siłowni,

- racjonalne odżywianie się i mądra suplementacja,

- możliwość treningu w dowolnym miejscu.

 

Podczas początkowych zajęć ze sportów walki trening zawiera głównie naukę poszczególnych ruchów. Ćwiczący może liczyć na dokładny instruktaż dostosowany do jego umiejętności. Poznane techniki i kombinacje utrwalane są pod okiem trenera podczas pracy na różnego rodzaju przyborach. Podstawową zaletą takiego środka treningowego jest możliwość doskonalenia kombinacji technik przy użyciu pełnej siły, czego nie można wyćwiczyć w trakcie walk zadaniowych z przeciwnikiem.

 

Dla wielu głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa muskulatury lub ogólnie rozumiane usprawnienie. Mamy bogate doświadczenia w treningu kondycyjnym i siłowym. Obserwujemy i wykorzystujemy najnowsze metody i środki treningowe. Pracujemy
z ćwiczącym przy pomocy różnych urządzeń i akcesoriów wykorzystywanych w treningu funkcjonalnym i treningu crossfitowym.

                    

Trening indywidualny - zalety

Jeżeli chcemy rozpocząć treningi indywidualne pod okiem trenera, nie musimy się do nich przygotowywać. To trener dopasuje plan treningu, dietę do naszych potrzeb, czasu wolnego
i możliwości. Rozpoczynając od konsultacji ustala cały plan działania. Ćwiczenia są różnorodne, a my nie jesteśmy znudzeni. Nie jesteśmy skazani na błądzenie we mgle, szukanie "diety cud", ćwiczenia w domu z w kółko odtwarzanym materiałem video i nie zniechęcamy się przez brak efektów.

Trener personalny ustala z nami krótkoterminowe i długoterminowe cele, dlatego małymi krokami osiągamy sylwetkę czy umiejętności, o których zawsze marzyliśmy bez przykrych rozczarowań. Dodatkowo, trener osobisty jest do naszej dyspozycji przez cały trening (nierzadko też poza treningami) - możemy rozwiać wszelkie wątpliwości, poradzić się. Nie jesteśmy też narażeni na kontuzję, ponieważ czuwa on nad naszym bezpieczeństwem. Pamiętajmy, że podczas zajęć grupowych program treningu jest uśredniony tak, by poradzili sobie na nim również najsłabsi. Czasami tempo takich zajęć jest dla nas zbyt intensywne lub wręcz przeciwnie - nie mamy nawet okazji się zmęczyć. Podczas treningów personalnych taki problem nie występuje, ponieważ są one w stu procentach dopasowane do nas.

Kolejnym atutem jest możliwość treningu w dowolnym miejscu. Jeżeli wstydzimy się ćwiczyć na siłowni, nie chcemy być obserwowani, możemy ćwiczyć indywidualnie na sali treningowej. Warto także zapytać trenera o możliwość treningu na świeżym powietrzu - to nie tylko doda nam energii, ale i urozmaici nasze ćwiczenia.

 

 

Zapraszamy serdecznie do korzystania z tej formy zajęć.